אבקנים, טריכומות או קיף?

אבקנים טריכומות

מה לא נאמר על קיף. שהאבקה היא החלק הכי טוב של הצמח, ששווה לאסוף אותה, שזה שווה את ההשקעה. חלק חושבים שהסבלנות משתלמת, וחלק לא יוותרו על פירור לטובת הסיגריה המתגלגלת כעת. אז בואו נעשה קצת סדר בעניינים, ונסביר בקצרה על השימושים והאפשרויות. איך לאסוף, ומה לעשות עם זה. אבל דבר ראשון, קצת סדר בטרמינולוגיה:

אבקנים או טריכומות?

אחד הויכוחים הנפוצים ברשת. מדי פעם תתקלו בפוסט על “אבקנים” בפייסבוק, ואז יצוץ המגיב שיתקן – “טריכומות! אתם מדברים על טריכומות!” אז מה נכון ומה לא? תשובה: טריכומות. כן.

תשובה ארוכה יותר: אבקנים זה מה שנושא הצמח הזכרי. ואתם לא רוצים לעשן אותו. הקריסטלים היפים שאתם מחפשים בפרחים, נקראים טריכומות. אותם אוספים, ואפשר לעשות מהם דברים נחמדים. אנחנו מאד אוהבים את הכינוי העממי – קיף , או באנגלית – Keef / Kief.

מה מיוחד בקיף?

אז ככה, בצורה פשוטה: ריכוזי החומרים הפעילים, גבוהים בקיף מאשר בתפזורת של גריסה של עלים, לדוגמא. הדבר אומר, שאם אתם בעד מיצויים חזקים, אבל מחפשים פתרון פשוט ונגיש יותר, איסוף קיף יכול להיות פתרון מעניין.

שיטות איסוף

ישנה יותר מדרך אחת לאסוף ולצבור קיף. הנה כמה קלאסיות:

גריינדר המכיל רשת סינון


אם ראיתם פעם גריינדר שמכיל שלב נוסף בתחתית, עם רשת – אז היא נועדה בדיוק לאיסוף האבקה. אחרי שגורסים, הרשת מסננת בצורה עדינה את הטריכומות, והכל מצטבר על המגש בתחתית הגריינדר. ישנם גריינדרים עם רשתות צפופות יותר, וצפופות פחות. ניתן לראות את מגוון הגריינדרים המורכבים בלחיצה כאן.

קופסת אחסון עם רשת

ישנן הרבה קופסאות עץ, שמכילות רשת בתחתית. את הפרחים מניחים על הרשת, ולאורך הזמן, כאשר מזיזים את הקופסא ממקום למקום, התנועה מנערת את הטריכומות. לאחר תקופה – אפשר למצוא מצבור נאה בתחתית הקופסא, בתא המיועד לכך מתחת לרשת. ניתן לראות את מגוון קופסאות העץ שלנו כאן.

מה אפשר לעשות עם זה?

הדבר הכי פשוט, הוא לשמור את האבקה בצד, לשעת צרה. כשיגמרו לכם הפרחים, אפשר לפזר בתוך הג’וינט. בכלל, גם אם יש לכם מספיק וויד – אין כמו חיזוק של קיף איכותי. שדרוג מהנה בכל פעם מחדש.

ניתן גם לקחת את האבקה, במידה וצברתם מספיק – ולדחוס אותה באמצעות דוחס מיוחד (לחצו כאן) לאחר הדחיסה, יתקבל לכם בוף קטן – בונוס כיף, ללא ספק. שמרו אותו לרגע הנכון. 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לחצו להרשם כממתינים למוצר על מנת לקבל הודעה כאשר המוצר חוזר למלאי, נא להזין את כתובת הדואר האלקטרוני שלך למטה, וללחוץ על הכפתור.
כתובת דואר אלקטרוני (לא נשלח לכם ספאם!)