אחסון קנאביס – כמו שצריך

אחסון-נכון-של-צמחי-מרפא

קיבלנו שקית חדשה מלאה בפרחי קנאביס. יש סיכוי שהם יבשים מדי, רטובים מדי, הכל יכול לקרות. מעכשיו והלאה, צריך להגן על הצמחים ולדאוג שישארו טריים לאורך זמן (בהנחה שלא נחסל הכל ביום אחד, כן). מכירים את הקטע המעצבן הזה, שהוויד מתייבש ונהיה צהוב ומגעיל? בכתבה הבאה נסביר על אחסון נכון של צמחי מרפא – מה הם התנאים האופטימליים, ואילו כלים דרושים.

תנאים נכונים לאחסון קנאביס וצמחים

אוויר

חשוב מאד לשמור את הקנאביס בכלי נכון, שיאפשר חשיפה נכונה לאוויר. מן הסתם, להניח את הפרח בשקית ניילון קטנה ופשוטה בתוך הארון – לא יעשה טוב. הפרחים יתייבשו, ויהיו פחות טובים. לשם אחסון נכון, אנו ממליצים להשתמש בקופסאות ואקום, כמו הסוג של Tightvac, שאנו מוכרים בחנות. הקופסאות האלה יוצרות חוצץ ואקום בעת הסגירה, וכך אוויר חדש לא נכנס, ואוויר ישן לא יוצא. הואקום הוא בסגירה – במידה והיה ואקום בתוך הכלי עצמו, לא היה יכול להתבצע תהליך קיורינג (יישון). יש להשתמש בשקית לחות בתוך קופסת האחסון – לזה נגיע עוד מעט. קופסאות אחסון מסוג Tightvac – לחצו כאן

אור

באופן לא מפתיע, יש להרחיק את צמחי המרפא מחשיפה לאור שמש. ההמלצה הקבועה הכי כמובן – לאחסן את הצמחים במקום מוצל (מגירה, ארון). ישנם גם פתרונות אחסון שמסננים קרינת שמש מזיקה ומאפשרים אחסון תקין גם במקומות כמו המרפסת שלכם.

לחות

לחות היא מרכיב חשוב באחסנה של קנאביס. חשוב לדאוג לסביבה לחה מספיק (אבל לא יותר מדי), כדי שצמחי המרפא שלנו לא יתייבשו (אך לעתים מגיעים רטובים מדי – וצריך וניתן לייבש מעט). במידה ואחסנו את הצמחים בכלי סגור הרמטית, כמו קופסאות הואקום, ניתן להשתמש בשקית לחות, על מנת לשלוט באחוזי הלחות שבכלי. טווח הלחות המומלץ לאחסון קנאביס הוא בין 55% – 62%. אנו ממליצים מאד להשתמש בשקית לחות של Integra Boost. שקיות הלחות האלה עובדות בצורה דו כיוונית: הן סופגות לחות, ומעשירות בלחות את הצמחים. את שקית הלחות פשוט מניחים בתוך כלי האחסון, והיא תפעל כבר בעצמה.

איזו שקית לחות לבחור לקנאביס?

לאינטגרה בוסט ישנן שקיות במשקל של 4 ו-8 גרם, ובאחוזי לחות של 55% ו – 62%. לשימוש יום יומי, ופתיחת חוזרת של תא האחסון – מומלץ להשתמש בשקית לחות של 62%. לאחסון לטווח הארוך, מומלץ לבחור ב – 55%. השקית המומלצת להתחלה, היא האינטגרה בוסט 4 גרם – 62%. היא קטנה, ומומלצת לאחסון של עד 12 גרם צמחים.

שקיות 8 גרם, מתאימות לאחסון של עד 30 גרם צמחים.

לסיכום

קופסת ואקום + שקית לחות = פתרון האחסון המומלץ ביותר על ידי רולינג סטונד. בדקנו קופסאות שונות, סוגים שונים של שקיות לחות, והגענו למסקנה שאלו המוצרים הטובים ביותר, במחיר הטוב ביותר. במידה ותיישמו המלצות אלו, נשמח לשמוע את הפידבק שלכם – אם שמתם לב בשיפור בטריות הצמח לאורך זמן, וכו'. נשתמע!

התוכן בבלוג זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי. קנאביס הינו סם מסוכן, כהגדרתו בפקודת הסמים המסוכנים, על כל המשתמע מכך. רולינג סטונד אינם מעודדים או ממליצים לצרוך כל חומר שהוא ולא יהיו אחראיים על כל שימוש מסוג זה.

דילוג לתוכן