אידוי באמצעות וופורייזר

אז בשעה טובה החלטת להפסיק לעשן, ולעבור לשיטת צריכה בריאה יותר. בוודאי שמעת על פתרון בשם וופורייזר, או בעברית – מכשיר אידוי. בכתבה הבאה, נסביר על שיטת האידוי, ולמה היא עדיפה על עישון.

מה זה וופורייזר בכלל?

וופורייזר, או בעברית – מכשיר אידוי, הוא מכשיר שמאפשר לצרוך צמחי מרפא, בלי לעשן (לשרוף) אותם. בתהליך האידוי, חומרים פעילים וארומות מהצמח, משתחררים על ידי מיצוי באמצעות אוויר חם. כאשר אוויר חם (בטמפרטורה הנכונה – נגיע גם לזה) עובר דרך הצמחים, הוא משחרר את החומרים שבצמח בצורת אדים דקיקים. את האדים האלה ניתן לשאוף בקלות, ללא הרגשת הצריבה שבעישון. היתרון המשמעותי של אידוי על פני עישון, הוא התועלת הבריאותית שבדבר. בעת העישון, אנו שואפים חומרים רעילים ולא בריאים, המזיקים לבריאות ולריאות. באידוי, אין תוצרי שריפה מזיקים. מיותר לציין שהפער הבריאותי בין שתי השיטות הוא עצום.

שיטת עבודה של וופורייזר

דגמים שונים של וופורייזרים שונים, עובדים בצורה שונה, אבל בדרך כלל הטכניקה היא זהה: למכשיר יש תא מילוי שאותו ממלאים בצמח גרוס. לאחר המילוי, מפעילים את המכשיר ומחכים שיתחמם. ברגע שהמכשיר הגיע לטמפרטורה הרצויה (בחלק מהמכשירים ניתן לקבוע טמפרטורה, ובחלק מהם היא קבועה), ניתן לשאוף. ישנם גם מכשירים ניידים, שמחזיקים בכף היד, שאפשר לקחת לכל מקום – וישנם מכשירים נייחים, לעבודה ביתית בלבד. המכשירים הניידים פועלים על סוללה פנימית נטענת, והביתיים – מתחברים ישירות לחשמל. מיותר לציין, שסוסי העבודה החזקים ביותר הם המוצרים הנייחים.

שלומי סנדק ורועי מרולינג סטונד מדגימים את מכשיר האידוי וולקנו דיגיטלי – Volcano Digit Vaporizer.

ההשפעה לעומת עישון

השפעה של צמחי מרפא זה דבר אינדיבידואלי, שמשתנה מאדם לאדם. בגדול, ישנה איזו סברה מוטעית בקרב קהל הצרכנים, שאידוי עובד פחות טוב מעישון. זו טעות! כאשר אנו מאדים, אנו מקבלים את ההשפעה הטהורה של הצמח, ללא השפעה מיותרת של הטבק שמעורבב בדרך כלל. גם למעשנים סיגריות נקיות, השפעת העישון על לחץ הדם, ותחושת הסחרור הקלה, נעלמת. ההשפעה מטפסת בצורה הרבה יותר “שקופה” ונעימה, ומאפשרת ליהנות נ-ט-ו מהשפעת הצמח.

האם אידוי בזבזני לעומת עישון?

ממש לא. בעת עישון, הסיגריה ממשיכה להישרף ולבזבז את הצמח. באידוי, ניתן לאדות את הצמחים בתא המילוי שוב ושוב, עד למיצוי מוחלט. בעת האידוי, הצמחים משנים את צבעם מירוק, לחום כהה. ממש תהליך של קלייה. שימוש בטמפרטורות שונות מאפשר גם “לסחוט” עוד ועוד מהצמחים, ולנצלם עד תום.

  Mighty vaporizer מייטי וופורייזר מייטי וופורייזר – Mighty Vaporizer

טמפרטורות מומלצות לאידוי קנאביס

שאלת השאלות. מהי טמפרטורת האידוי המומלצת לקנאביס? ובכן, לא סתם רוב מכשירי האידוי מגיעים מהמפעל מכוונים על טמפרטורה של 180°. הטווח המתאים לאידוי קנאביס הוא בין 180° ל – 210°. זנים שונים יעבדו טוב יותר בטמפרטורות שונות שבטווח הזה. ממידע מורחב באנגלית על טמפרטורות אידוי, לחצו כאן.

לסיכום

בעישון ישנה הנאה פסיכולוגית רבה, ויתרונות, אך שיטת האידוי מאפשרת ליהנות מהיתרונות של העישון, ללא הנזק הבריאותי. למטופלי הקנאביס הרפואי, וופורייזר הוא כלי חיוני. המטרה היא להשתמש בצמח בצורה הבריאה ביותר האפשרית, ולא להוסיף נזק על נזק. אידוי מאפשר חסכון בצמח, מינון מדוייק יותר – והנאה  מירבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

לחצו להרשם כממתינים למוצר על מנת לקבל הודעה כאשר המוצר חוזר למלאי, נא להזין את כתובת הדואר האלקטרוני שלך למטה, וללחוץ על הכפתור.
כתובת דואר אלקטרוני (זוהי אינה הרשמה לקבלת דואר פרסומי - אלא הרשמה לקבלת הודעה כאשר המוצר חוזר למלאי בלבד. )