אידוי: המדריך למטופל הקנאביס המתחיל

וופורייזר אידוי קנאביס רפואי

קיבלתם רישיון לקנאביס רפואי? הרופא המליץ לא לעשן ואתם לא יודעים איך להתחיל? באנו לעזור.
בשנים האחרונות יש יותר ויותר מטופלי קנאביס רפואי בישראל, ורבים שואלים את עצמם מה היא הדרך הטובה ביותר לצרוך את התרופה שלהם. האפשרויות רבות ומבלבלות, אז באנו לעשות סדר למטופל הקנאביס המתחיל שרוצה לאדות.

ההבדל בין אידוי לעישון של קנאביס

בקצרה – אידוי הרבה יותר בריא.

קצת יותר ארוך? כאשר אנו מעשנים, אנחנו שורפים את הקנאביס, ומכניסים לגוף תוצרי שריפה. כמו שכולנו כבר יודעים היטב – עישון מזיק לבריאות, ואם אפשר רצוי להימנע. הצורך לחלופה בריאה יותר לעישון קנאביס בולט כמה וכמה אצל מטופלי קנאביס רפואי. פה אידוי נכנס לתמונה. בניגוד לעישון, באידוי אנחנו מחממים את הקנאביס רק עד שיוצאים אדים מלאי חומרים פעילים, ונמנעים לחלוטין משריפה. התוצאה של זה היא טעמים וארומה משופרים, והימנעות מההשפעות המזיקות של עישון.

הכללים הבסיסיים לאידוי קנאביס

אנשים שואלים אותנו על אידוי כל היום, אז אנחנו כבר יודעים מה צריך לדעת המאדה המתחיל. מספר כללים פשוטים יעזרו לכם להבין באופן בסיסי את עולם האידוי:

טמפרטורה מומלצת לאידוי

אנחנו ממליצים על טמפרטורה של 180 – 210 מעלות. אפשר לעבוד עם טמפרטורה מעט נמוכה יותר, אבל אם היא נמוכה מדי האידוי לא יהיה אפקטיבי. אפשר גם טמפרטורה גבוהה יותר, אבל אם תעלו יותר מדי כבר תסתכנו בשריפה של הקנאביס. המשוואה פשוטה – ככל שהטמפרטורה נמוכה יותר, השאיפה תהיה בעלת טעם טוב יותר, עדינה יותר, ופחות שורפת בגרון. מצד שני, ככל שהטמפרטורה גבוהה יותר, האדים יהיו יותר מרוכזים ותקבלו שאיפה יותר גדולה. אנחנו ממליצים להתחיל עם טמפרטורה של 180, ואחרי זה? אין חכם כבעל ניסיון.

אם אתה רוצים להעמיק עוד בנושא טמפרטורות לאידוי קנאביס, כתבנו על זה בעבר פוסט מפורט.

לפני שמתחילים

ראשית, את האידוי מבצעים עם קנאביס נקי בלבד. מטופלים רבים שמעשנים נוהגים לערבב את הקנאביס במעט טבק, ואין צורך להרחיב על הנזקים האדירים שטבק עושה לגוף. לכן, לא מערבבים עם שום דבר אחר. אם אתם לא בטוחים כמה קנאביס כדאי לאדות, חשוב לזכור שכל אחד שונה. אם זו הפעם הראשונה שלכם, אנחנו ממליצים לקחת שאיפה אחת או שתיים ולהמתין. עם הזמן כבר תדעו מה מתאים לכם. מטופלים רבים מקבלים בנוסף לתפרחת גם שמן קנאביס רפואי, ולעיתים קרובות שואלים אותנו אם ניתן לאדות אותו במכשיר האידוי. חברות הקנאביס הרפואי בישראל מוכרות שמן מהול בלבד, ולכן השמן לא מתאים לאידוי.

ואחרי?

רבים מאיתנו רגילים לפידבק הויזואלי של עישון, שמוציא ענני עשן גדולים. באידוי זה שונה, וטוב שכך. כמות האדים תלויה בכמה משתנים, בינהם איכות החומר, מידת הלחות וטמפרטורת האידוי. לא יוצא לכם המון אדים? זה לא בהכרח אומר שיש בעיה. אם בדקתם את הקנאביס והוא שינה את צבעו, סימן שהתבצע אידוי ועוד רגע כבר תרגישו את ההשפעה. כשנדמה לנו שסיימנו לאדות – מציצים בתא המילוי. הקנאביס עדיין ירוק? אפשר להמשיך לאדות. הקנאביס שינה את צבעו לחום-צהבהב? מיצינו את הקנאביס עד תומו. אם נמשיך מעבר לכך, נסתכן בשריפת הקנאביס, ממנה אנחנו מנסים להימנע. מהר מאד תלמדו לזהות גם לפי הטעם וכמות האדים, ולא תצטרכו לבדוק. את ההשפעה תתחילו להרגיש פחות או יותר תוך כמה דקות – כמו בעישון.

מה יש בשוק?

קיימים היום המון סוגים של מכשירים בשוק, וההיצע עלול להיות מבלבל. היינו ממליצים לקחת בחשבון מספר אלמנטים חשובים:

קודם כל חשוב לשאול – למי המכשיר מיועד? מטופלים ברישון לרוב נוהגים לצרוך מדי יום, או לכל הפחות כמה פעמים בשבוע, ולכן נמליץ להם על מכשיר פרימיום, עם דגש על המכשירים המדהימים של סטורז אנד ביקל לינק. אנשים שמשתמשים לעיתים יותר רחוקות, יכולים לשקול אופציה בעלות נמוכה יותר שתתאים לשימוש שלהם. לבסוף, אם המכשיר מיועד למטופל מבוגר שמרגיש פחות בנוח עם טכנולוגיה, נמליץ לשים את הדגש על תפעול פשוט. תרימו טלפון, נכוון אותכם למקום הנכון.

שני דברים נוספים שכדאי לשים לב אליהם הם יכולת השליטה בטמפרטורה ועוצמת הסוללה. חלק מהמכשירים מציעים שליטה מלאה בטמפרטורה, בעוד מכשירים אחרים מציעים שליטה חלקית בלבד. לתפעול פשוט וקלות שימוש מקסימלית נמליץ על מכשיר עם שליטה מלאה. גם בנוגע לסוללה, חשוב לקחת בחשבון את אופן השימוש במכשיר – אם רוב הזמן הוא ישאר בבית, תוכלו להסתפק בסוללה קצת פחות חזקה. לעומת זאת, אם אתם צריכים מכשיר שאפשר להסתובב איתו, חשוב לבחור מכשיר עם סוללה חזקה שתאפשר זאת.

על מנת להעמיק במכשיר הנכון עבורכם, אתם מוזמנים להציץ במדריך שלנו לוופורייזר מומלץ – פה.

מה צריך בנוסף?

לא הרבה. מומלץ להחזיק בבית גורס איכותי, הידוע בכיניו גריינדר. בכל מכשירי האידוי צריך לגרוס את פרחי הקנאביס לפני האידוי, ולכן גורס טוב יעזור לכם לעשות את זה בזריזות ובקלות. אם אתם רוצים שנעשה לכם קצת יותר סדר בנושא, כתבנו על זה פוסט מקיף.

מעבר לזה, יש את שאלת האחסון. שומרים את הקנאביס בשקית שהוא הגיע בה? לא נכעס, אבל יש דרכים יותר טובות. אפשר לקרוא עוד פה.

מה לא חייבים, אבל מעשיר את החוויה?

יש לנו כל מיני אביזרים שיכולים לגוון את חוויית האידוי שלכם ולהפוך אותה לכיפית יותר. במיוחד עבור הנושא הזה, כתבנו כתבה מקיפה על אביזרים לוופורייזר. לחצו כאן. >>

בשורה התחתונה

אידוי זה לא מסובך ולא מפחיד. צריך ללמוד כמה דברים חדשים, אבל אנחנו פה לעשות איתכם את התהליך. אם הצלחתם למצוא שאלה שעוד לא ענינו עליה, או סתם בא לכם לדבר, מוזמנים ליצור איתנו קשר בטלפון או במייל. אנחנו פה.

התוכן בבלוג זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי. קנאביס הינו סם מסוכן, כהגדרתו בפקודת הסמים המסוכנים, על כל המשתמע מכך. רולינג סטונד אינם מעודדים או ממליצים לצרוך כל חומר שהוא ולא יהיו אחראיים על כל שימוש מסוג זה.

דילוג לתוכן