השוואת וופורייזר: IQ vs MIQRO

וופורייזר IQ או MIQRO

חברת דה וינצ'י (DaVinci), יצרנית ותיקה ופופולרית של מכשירי אידוי (וופורייזר), השיקה לא מזמן את מכשיר ה – MIQRO. זהו מכשיר אידוי קטנטן וקומפקטי, אשר ממשיך את דרכו של מכשיר האידוי הקודם של החברה, ה – IQ. הוא כובש את השוק בסערה, וזה בדיוק הזמן לבדוק את ההבדלים בינו לבין ה – IQ, אחיו הגדול והמוצלח. המידה של ה – MIQRO היא כ-2/3 מזו של ה – IQ. מדובר ב-2 דגמים שונים לחלוטין, המיועדים למשתמשים שונים בהתאם.

מי אתה, MIQRO?

וופורייזר דה וינצ'י MIQRO אפור הדה וינצ'י MIQRO מתאים למשתמשים מתחילים, או משתמשים בתדירות נמוכה. כאלו שיודעים להעריך מידה קומפקטית ומחיר על חשבון זמן סוללה וענני אדים. תא המילוי שלו קטן יותר, והוא פחות עוצמתי מה – IQ. כאמור, מתאים למשתמשי לייט, למיקרו-דוסינג (MICRODOSING), או לשאיפה ספונטנית פה ושם. עם מחיר המתחיל מ-749 ש"ח, ה – MIQRO גם יותר נגיש בעלותו, מאחיו הבוגר. המכשיר זמין במבחר של 4 צבעים מרהיבים, והוא נמכר בשתי גרסאות:

ערכת בסיס, הכוללת:

 • מכשיר MIQRO
 • סוללה נטענת
 • כבל הטענה
 • פיה נוספת
 • ערכת ניקוי
 • ערכת חלפים

ערכה מלאה – Explorers Edition, הכוללת:

את כל החלקים מהערכה הבסיסית, ובנוסף:

 • כיסוי סיליקון מבודד למכשיר, המאפשר אחיזה נוחה במכשיר.
 • סוללת 18350 (בנוסף לסוללה במכשיר עצמו).
 • תא מוגדל לאחסון צמחים (Carry Can XL)
 • נרתיק בד לאחסון המכשיר ואביזרים, לנשיאה בכל מקום
 • גריינדר שטוח

davinci miqro explorers edition - graphite

וכעת, להשוואה!

ה – IQ מתאים למשתמש המנוסה יותר, אשר זקוק לשימוש יותר אינטנסיבי ולחוויית משתמש יותר רצינית מזו שה – MIQRO יכול להציע. ה – IQ גדול יותר, חזק יותר ומפיק אדים סמיכים יותר מאחיו הקטן. ועדיין, הוא נכנס בקלות לכל כיס ומשמש כבן לוויה המושלם.איכות האדים שלו גם כן גבוהה מאוד, והוא מגיע עם תא מילוי קרמי גדול יותר, וסוללה שיכולה להחזיק ליום שלם של שימוש. גם היא, אגב, ניתנת להחלפה במידה ורוכשים סוללה נוספת כגיבוי. ל – IQ תכונות נוספות שאינן זמינות ב – MIQRO, כמו למשל שימוש באפליקציה ייעודית בעזרת הסמארטפון.

איכות האדים

שני המכשירים מצליחים לספק חווית אדים גבוהה. לשניהם תא מילוי קרמי ומוליכי אוויר מזרקוניה. כך מובטח טעם שאין שני לו, וגם דרך מצויינת לקירור האדים בדרכם אל חלל הפה. ההבדל העיקרי הוא במידת העוצמה. עם תא כמעט כפול במידה, השאיפות מדגם ה – IQ הגדול יותר, משמעותית יותר חזקות. ה – MIQRO שומר על הטעם וההרגשה, אך לא ביצירת אדים עבים כעננים.

מידה

ה – IQ הותיק אמנם קטן ונכנס בקלות לכיס, אבל ה – MIQRO החדש הוא אחד המכשירים הקטנים ביותר בשוק: גובהו 8 ס"מ – תתקשו למצוא לו מתחרה איכותי במידות אלו. לשניהם תאים הניתנים להקטנה או הרחבה באמצעות ה"פנינה" הנמצאת על מכסה תא המילוי.

זמן שימוש עם סוללה טעונה במלואה

את ה – MIQRO מגדירים כמכשיר לשימוש אישי, שכן הסוללה שלו חלשה יחסית לזו שבדגם הגדול יותר. ה – IQ יכול לעבוד עד 80 דקות כאשר הסוללה טעונה במלואה, ולמצות כ-4 גרם של צמחים. מכשיר לשימוש לאורך כל היום. ה – MIQRO יספיק לרבע מכך: כגרם אחד, בזמן של 20 דקות. המיקרו מתאים לכמה סשנים אישיים. זמן ההטענה של ה – IQ הוא כ-4 שעות במכשיר עצמו, או שעתיים בהטענה עם מטען קיר. ל – MIQRO הזמנים מתקצרים בחצי. אם זמן סוללה חשוב לכם, אין שאלה, ה – IQ הוא הדגם בשבילכם.

הפעלה

לשני המכשירים משיכה וסחיבה זהה – תלוי בכמה צמח מעמיסים את תא המילוי. בדגם ה – IQ ניתו למלא בתא הטעמים צמחי מרפא או כל צמח אחר שיכול להוסיף לחווית האידוי. בדגם ה – MIQRO אין אפשרות שכזו. כפתורי ההפעלה זהים בשני המכשירים, המשמשים לקפיצה בין תוכניות האידוי השונות ושינוי דרגות החימום.

אפליקציה

ל – IQ קיימת אפשרות שליטה בתכונות המכשיר באופן מלא באמצעות אפליקציה יעודית, אשר ניתן להתקין בטלפון החכם. התכונה הזו מאפשרת לקבל ממשק גרפי נוח לשליטה במכשיר, באמצעות חיבור Bluetooth. ל – MIQRO לא קיימת אפליקציה, כך שהשליטה היא באמצעות לחצני השליטה של המכשיר בלבד.

תצוגה

שני המכשירים מציגים מידע למשתמש, באמצעות תצוגה קדמית המורכבת מנורות לד רבות, אשר מאפשרות להציג בצורה דינמית ויפה מידע שונה – טמפרטורה, מצב הסוללה, תוכנית החימום שנבחרה, ועוד. התצוגה הגדולה יותר ב – IQ, מאפשרת הצגת אינפורמציה רבה יותר. מידותיו משולשות לאלו של אחיו הקטן, כך שהצגת טמפרטורה או כל דבר אחר לוקח משמעותית פחות זמן בדגם ה – IQ.

שורה תחתונה

אז בתכל'ס, איזה מכשיר מומלץ למי, ולמה? ה – IQ הוא מכשיר אידוי נייד, שנועד לתת מענה רחב למשתמש המתקדם, שמחפש את חוויית האידוי המלאה On the go. הסוללה שלו חזקה יותר, הוא מפיק אדים רבים יותר, והוא כמובן – עולה יותר. באמצעות חיבור לאפליקציה בטלפון, השליטה במכשיר נוחה מאד, והוא מתחרה במכשירי הפרימיום הניידים הטובים ביותר בשוק. ה – MIQRO מכשיר נהדר וקטנטן, אך מגבלותיו מייעדות אותו למי שמחפש אידוי איכותי, אך מינימלי במהלך היום. מי שלא התנסה בקנאביס בעבר ומעוניין בשימוש מועט, או למי שמחפשים פתרון סופר דיסקרטי, ומבין שאת הוופורייזר הזה הוא לא יעביר בין חברים. מעין גלגל הצלה קטן לשימוש באמצע היום. פשוט להכניס, להפעיל ולהתחיל לאדות.

התוכן בבלוג זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי. קנאביס הינו סם מסוכן, כהגדרתו בפקודת הסמים המסוכנים, על כל המשתמע מכך. רולינג סטונד אינם מעודדים או ממליצים לצרוך כל חומר שהוא ולא יהיו אחראיים על כל שימוש מסוג זה.

דילוג לתוכן