מצא את ההבדלים: מייטי וקראפטי

בתוך השוק המבלבל של מכשירי אידוי, לאורך השנים שני מכשירים בולטים במיוחד: המייטי והקראפטי. רבים מהלקוחות שלנו מתלבטים בין שני המכשירים המצוינים האלה, ומבקשים להבין יותר לעומק את ההבדלים בין שניהם. המכשירים מיוצרים על ידי חברת סטורז אנד ביקל הגרמנית, שהיא מחלוצות תחום האידוי עם ותק של למעלה מ-20 שנים. במהלך השנים הוציאה החברה שני מכשירי אידוי ניידים, הרי הם המייטי והקראפטי. אנחנו אוהבים לחשוב עליהם בתור אחים, כשהמייטי בתפקיד הבכור. הוא גדול יותר פיזית, ומציע מספר פיצ'רים שאין בקראפטי, אבל הם עובדים בשיטות אידוי זהות ויש להם עוד הרבה במשותף. אם אתם מתלבטים בין המייטי לקראפטי, או רוצים לדעת איך לבחור מכשיר אידוי נכון בשבילכם, תמשיכו לקרוא.

שני אחים מאותה משפחה

כאמור, שני המכשירים הם מבית היוצר של סטורז אנד ביקל. שניהם מגיעים עם אחריות של שנתיים, ועובדים באידוי על בסיס קונבקשן. תוכלו ללמוד עוד על ההבדלים בין קונדקשן לקונבקשן בלינק, אבל נאמר בקצרה שבעוד בקונבקשן (הולכת חום) זרם של אוויר חם בטמפרטורה גבוהה הוא זה שמפיק את האדים, בקונדקשן (הולכה חשמלית) הקנאביס מתחמם על ידי מגע ישיר עם קירות תא החימום. לרוב, קונבקשן נחשב לשיטת חימום מועדפת באידוי קנאביס, והמייטי והקראפטי שניהם עובדים על אותה טכנולוגיית קונבקשן. לשני המכשירים גם תא מילוי באותו גודל, כך שהם יכולים להכיל את אותה כמות של קנאביס. 

בגלל העיצוב הדומה של המכשירים, יש שלל חלקי חילוף ואביזרים שמתאימים לשני המכשירים – רשתות, משפך מילוי, קפסולות מינון, פיות, באבלרים, מתאמים ועוד. 

ההבדלים בין מייטי לקראפטי

מה בכל זאת ההבדלים בין המכשירים? קודם כל, הגודל. 

שניהם יכולים להיכנס לכיס, אבל כמו שניתן לראות המייטי גדול יותר, בין היתר משום שיש לו שתי סוללות בניגוד לסוללה אחת בלבד בקראפטי. לכן, בעוד מכשיר האידוי מייטי מאפשר זמן שימוש של עד שעתיים, הבטרייה של הקראפטי תחזיק מעמד עד כשעה בין טעינות. לשימוש אינטנסיבי, המייטי גם מאפשר להמשיך לעבוד כאשר הוא מחובר ישירות לחשמל, אפילו כשהסוללה ריקה.  

המייטי והקראפטי ליד קליפר סטנדרטי

הבדל חשוב נוסף הוא צג הטמפרטורה שהמייטי מציע. באמצעותו ניתן לשלוט בקלות ברמת המעלות ולבדוק את מצב הבטריה. בקראפטי הקטן אין מסך, ולכן כל התפעול נעשה באופן פשוט באמצעות כפתור בודד המאפשר לעבור בין שלוש רמות טמפרטורה. בניגוד למייטי, הקראפטי גם מתחבר לאפליקציה שמאפשרת שליטה מלאה בטמפרטורה, להפעיל ולכבות את המכשיר, אינדיקציה מדויקת על מצב הסוללה ועוד. 

האפליקציה של הקראפטי

למי מתאים כל מכשיר?

כמו שבטח כבר הבנתם, מדובר בשני מכשירים מהשורה הראשונה עם הבדלים לא גדולים. לשימוש יומיומי אינטנסיבי, היינו ממליצים על וופורייזר מייטי המאסיבי יותר בעל הבטרייה החזקה. הסוללה החזקה חשובה במיוחד לאלו מאיתנו שמאדים מחוץ לבית וצריכים מכשיר שיוכל לשמש אותנו באופן רציף לאורך היום. בגלל סיבות אלו, המייטי נחשב מכשיר אידוי מומלץ במיוחד למטופלי קנאביס רפואי. הקראפטי מתאים יותר למי שלא צריך זמן שימוש של יותר משעה, או למי שמעדיף מכשיר דיסקרטי וקומפקטי יותר, שהולך טוב עם גיחה לים או ערב בפאב. בנוסף, למטופלי קנאביס מהדור השלישי אנחנו לרוב ממליצים על המייטי. הוא פשוט יותר לתפעול, ולא משלב שימוש באפליקציה כמו בקראפטי. 

בסופו של דבר, שני המכשירים מציעים אידוי ברמה הגבוהה ביותר, ונחשבים למומלצים מאוד בשוק הניידים. 

אם יש לכם עוד שאלות, התלבטויות הארות או סתם בא לכם לדבר, אנחנו זמינים בטלפון לכל דבר ועניין – 1-700-550-085.

התוכן בבלוג זה אינו מהווה חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה או קבלת ייעוץ רפואי. קנאביס הינו סם מסוכן, כהגדרתו בפקודת הסמים המסוכנים, על כל המשתמע מכך. רולינג סטונד אינם מעודדים או ממליצים לצרוך כל חומר שהוא ולא יהיו אחראיים על כל שימוש מסוג זה.

דילוג לתוכן